Our Newest In

Ishiimiso, Sannengura Three Years Miso, 300g
Ishiimiso Sannengura three-year miso, 300g
Ishiimiso, Sannengura Three Years Miso, 300g
£9.99 £3.33 / 100g
Matsuya, Awaya, 10-year-aged Soy Sauce, 150ml
Matsuya Awaya 10-year-aged Soy Sauce 150ml
Matsuya, Awaya, 10-year-aged Soy Sauce, 150ml
£19.99 £13.33 / 100ml
Kōmi, Salted Kombu (Shio-Kombu), Additive-Free, 50g
Kōmi salted kombu (shio-kombu), 50g
Kōmi, Salted Kombu (Shio-Kombu), Additive-Free, 50g
£9.99 £19.98 / 100g
Ishiimiso, Sannengura One Year Miso, 300g
Ishiimiso Sannengura one-year miso, 300g
Ishiimiso, Sannengura One Year Miso, 300g
£6.99 £2.33 / 100g
Ishiimiso, Ten-Year Aged Miso Sauce 260g
Ishiimiso ten-year aged miso sauce, 260g
Ishiimiso, Ten-Year Aged Miso Sauce 260g
£10.99 £4.23 / 100g
Yamato Japanese Cherry Blossom Plum Wine (Sakura Umeshu) 500ml
Yamato sakura umeshu cherry blossom plum wine, 500ml
Yamato Japanese Cherry Blossom Plum Wine (Sakura Umeshu) 500ml
£34.99 £7.00 / 100ml
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 50g
Kōmi Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 50g
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 50g
£19.99 £39.98 / 100g
Shinohata, Dried Budo Sansho, 8g
Shinohata dried budo sansho, 8g
Shinohata, Dried Budo Sansho, 8g
£8.49 £106.13 / 100g
Kyoto Negi-Onion Oil, 184g
Kyoto negi-onion oil, 184g
Kyoto Negi-Onion Oil, 184g
£28.99 £15.76 / 100g
Saika, Yuzu Sushi Vinegar, Seasoned Rice Vinegar with Yuzu Citrus, 300ml
Saika yuzu sushi vinegar, 300ml
Saika, Yuzu Sushi Vinegar, Seasoned Rice Vinegar with Yuzu Citrus, 300ml
£12.99 £4.33 / 100ml
Choose case size
Kakinohana, Tarama Island Kokuto Brown Sugar Powder, 200g
Kakinohana, Tarama Island Kokuto Brown Sugar Powder, 200g
Kakinohana, Tarama Island Kokuto Brown Sugar Powder, 200g
£6.99
Pre-order: due mid Oct
Kōmi, Ma Kombu, 10-Year Aged White Bay (Shiroikuchihama), 500g
Kōmi Ma kombu, 10-year aged white bay (Shiroikuchihama), 500g
Kōmi, Ma Kombu, 10-Year Aged White Bay (Shiroikuchihama), 500g
£149.99 £30.00 / 100g
Doppo, Omachi Rice Craft Beer, 330ml
Doppo Omachi rice craft beer, 330ml bottle, by Miyashita Okayama
Doppo, Omachi Rice Craft Beer, 330ml
£5.99 £1.82 / 100ml
Mino Ware, Yuzu Glaze Sushi Teacup, 260ml
Mino Ware, Blown-Lattice Blue Sushi Teacup, 260ml
Mino Ware, Yuzu Glaze Sushi Teacup, 260ml
£9.99
Pre-order: due early Nov
Koji Clear Non-Alcoholic Rice Koji Drink, 700ml
Koji Clear non-alcoholic rice koji drink 700ml bottle, hero front view
Koji Clear Non-Alcoholic Rice Koji Drink, 700ml
£19.99 £2.86 / 100ml
Korin Sushi Container CF0.4 Lid, 165x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF0.4 Lid, 165x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF0.4 Lid, 165x90x22mm (Pack of 50)
£7.49
Pre Order
Kamada Dashi Soy Sauce, 900ml
Kamada Dashi Soy Sauce, 900ml
Kamada Dashi Soy Sauce, 900ml
£14.99
Pre-order: due early Nov
Kamada Sashimi Soy Sauce, 200ml
Kamada Sashimi Soy Sauce, 200ml
Kamada Sashimi Soy Sauce, 200ml
£4.99
Pre-order: due early Nov
Satsuma Sleepy Elephant The Harmonics Aged Rice Shochu, 32%, 720ml
Satsuma Sleepy Elephant The Harmonics Aged Rice Shochu, 32%, 720ml
Satsuma Sleepy Elephant The Harmonics Aged Rice Shochu, 32%, 720ml
£99.99
Pre-order: due early Nov
Korin Sushi Container CF-MAKi Base, 220x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF-MAKi Base, 220x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF-MAKi Base, 220x90x22mm (Pack of 50)
£10.83
Pre Order
Satsuma Sleepy Owl The Harmonics Aged Barley Shochu, 39%, 720ml
Satsuma Sleepy Owl The Harmonics Aged Barley Shochu, 39%, 720ml
Satsuma Sleepy Owl The Harmonics Aged Barley Shochu, 39%, 720ml
£79.99
Pre-order: due early Nov
Takahashi Sauce Country Harvest Tomato Ketchup, 300g
Takahashi Sauce Country Harvest Tomato Ketchup, 300g
Takahashi Sauce Country Harvest Tomato Ketchup, 300g
£5.99
Pre-order: due mid Oct
Kamada Dashi Soy Sauce, 200ml
Kamada Dashi Soy Sauce, 200ml
Kamada Dashi Soy Sauce, 200ml
£4.99
Pre-order: due early Nov
Yasuragi 5-Section Inner Tray for Premium Lacquerware Bento Box, 310x247mm
Yasuragi 5-Section Inner Tray for Premium Lacquerware Bento Box, 310x247mm
Yasuragi 5-Section Inner Tray for Premium Lacquerware Bento Box, 310x247mm
£10.99
Pre-order: due mid Oct
Kannoko Aged Barley Shochu, 25%, 720ml
Kannoko Aged Barley Shochu, 25%, 720ml
Kannoko Aged Barley Shochu, 25%, 720ml
£29.99
Pre-order: due early Nov
Watanabe Hidama Roasted-Barley Infusion Spirit, 25%, 720ml
Watanabe Hidama Roasted-Barley Infusion Spirit, 25%, 720ml
Watanabe Hidama Roasted-Barley Infusion Spirit, 25%, 720ml
£41.99
Pre-order: due early Nov
Watanabe Hidama Green Infusion Spirit, 25%, 720ml
Watanabe Hidama Green Infusion Spirit, 25%, 720ml
Watanabe Hidama Green Infusion Spirit, 25%, 720ml
£41.99
Pre-order: due early Nov
Yasuragi Premium Golden Lacquerware Bento Box, Outer Case 310x247mm
Yasuragi Premium Golden Lacquerware Bento Box, Outer Case 310x247mm
Yasuragi Premium Golden Lacquerware Bento Box, Outer Case 310x247mm
£31.99
Pre-order: due mid Oct
Daisho Tonkotsu Ramen Soup Concentrate, 1.18kg
Daisho Tonkotsu Ramen Soup Concentrate, 1.18kg
Daisho Tonkotsu Ramen Soup Concentrate, 1.18kg
£19.99
Pre-order: due mid Oct
Korin Sushi Container CF1.0 Lid, 185x129x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF1.0 Lid, 185x129x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF1.0 Lid, 185x129x22mm (Pack of 50)
£10.83
Pre Order
Korin Sushi Container CF1.0 Base, 185x129x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF1.0 Base, 185x129x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF1.0 Base, 185x129x22mm (Pack of 50)
£11.66
Pre Order
Korin Sushi Container CF-MAKi Lid, 220x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF-MAKi Lid, 220x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF-MAKi Lid, 220x90x22mm (Pack of 50)
£8.33
Pre Order
Korin Sushi Container CF0.4 Base, 165x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF0.4 Base, 165x90x22mm (Pack of 50)
Korin Sushi Container CF0.4 Base, 165x90x22mm (Pack of 50)
£8.33
Pre Order
Kamada Japanese-Style Teriyaki Sauce, 200ml
Kamada Japanese-Style Teriyaki Sauce, 200ml
Kamada Japanese-Style Teriyaki Sauce, 200ml
£4.99
Pre-order: due early Nov
Satsuma Shuzo, Satsuma Gold, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
Satsuma Shuzo, Satsuma Gold, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
Satsuma Shuzo, Satsuma Gold, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
£12.99
Pre-order: due early Nov
Satsuma Shuzo, Satsuma Black, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
Satsuma Shuzo, Satsuma Black, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
Satsuma Shuzo, Satsuma Black, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
£12.99
Pre-order: due early Nov
Odani Kokufun, Sweet Green Tea Powder with Uji Matcha, 100g
Odani Kokufun, Sweet Green Tea Powder with Uji Matcha, 100g
Odani Kokufun, Sweet Green Tea Powder with Uji Matcha, 100g
£5.99
Pre-order: due mid Oct
Satsuma Shuzo, Satsuma Red, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
Satsuma Shuzo, Satsuma Red, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
Satsuma Shuzo, Satsuma Red, Sweet Potato Happoshu, 4.5%, 330ml
£12.99
Pre-order: due early Nov
Kakinohana, Tarama Island Kokuto Brown Sugar Cubes, 200g
Kakinohana, Tarama Island Kokuto Brown Sugar Cubes, 200g
Kakinohana, Tarama Island Kokuto Brown Sugar Cubes, 200g
£6.99
Pre-order: due mid Oct
Yasuragi Premium Black Lacquerware Bento Box, Outer Case 310x247mm
Yasuragi Premium Black Lacquerware Bento Box, Outer Case 310x247mm
Yasuragi Premium Black Lacquerware Bento Box, Outer Case 310x247mm
£27.99
Pre Order
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Soba Bowl, 1080ml
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Soba Bowl, 1080ml
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Soba Bowl, 1080ml
£26.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Soba Bowl, 1080ml
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Soba Bowl, 1080ml
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Soba Bowl, 1080ml
£26.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Plate, 265x33mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Plate, 265x33mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Plate, 265x33mm
£58.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Shallow Rice Bowl, 118x55mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Shallow Rice Bowl, 118x55mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Shallow Rice Bowl, 118x55mm
£13.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Plate, 95x22mm
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Plate, 95x22mm
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Plate, 95x22mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Plate, 95x22mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Plate, 95x22mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Plate, 95x22mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Matte Grey Daisy Boat-Shape Dish, 113x68x34mm
Mino Ware, Matte Grey Daisy Boat-Shape Dish, 113x68x34mm
Mino Ware, Matte Grey Daisy Boat-Shape Dish, 113x68x34mm
£16.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Blackened Bronze Stacking Mug, 320ml
Mino Ware, Blackened Bronze Stacking Mug, 320ml
Mino Ware, Blackened Bronze Stacking Mug, 320ml
£42.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Red Shino Matcha Bowl, 128x80mm
Mino Ware, Red Shino Matcha Bowl, 128x80mm
Mino Ware, Red Shino Matcha Bowl, 128x80mm
£35.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Rice Bowl, 150x70mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Rice Bowl, 150x70mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Rice Bowl, 150x70mm
£16.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Noodle Bowl, 240x75mm
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Noodle Bowl, 240x75mm
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Noodle Bowl, 240x75mm
£34.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Matte Grey Daisy Plate, 170x28mm
Mino Ware, Matte Grey Daisy Plate, 170x28mm
Mino Ware, Matte Grey Daisy Plate, 170x28mm
£32.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Blackened Amber-Crystal Stacking Mug, 320ml
Mino Ware, Blackened Amber-Crystal Stacking Mug, 320ml
Mino Ware, Blackened Amber-Crystal Stacking Mug, 320ml
£42.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Blue-Mist Matcha Bowl, 120x75mm
Mino Ware, Blue-Mist Matcha Bowl, 120x75mm
Mino Ware, Blue-Mist Matcha Bowl, 120x75mm
£28.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Noodle Bowl, 240x75mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Noodle Bowl, 240x75mm
Mino Ware, Ryukyu Rust Arabesque Noodle Bowl, 240x75mm
£34.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Cherry Blossom & Maple Shallow Tea Bowl, 115x54mm
Mino Ware, Cherry Blossom & Maple Shallow Tea Bowl, 115x54mm
Mino Ware, Cherry Blossom & Maple Shallow Tea Bowl, 115x54mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Rice Bowl, 150x70mm
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Rice Bowl, 150x70mm
Mino Ware, Ryukyu Lapis Arabesque Rice Bowl, 150x70mm
£16.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Wakakusa Green Stacking Mug, 320ml
Mino Ware, Wakakusa Green Stacking Mug, 320ml
Mino Ware, Wakakusa Green Stacking Mug, 320ml
£42.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Blue-Navy Kiln-Change Plate, 192x27mm
Mino Ware, Blue-Navy Kiln-Change Plate, 192x27mm
Mino Ware, Blue-Navy Kiln-Change Plate, 192x27mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Nashiji Light Brown Plate, 83x26mm
Mino Ware, Nashiji Light Brown Plate, 83x26mm
Mino Ware, Nashiji Light Brown Plate, 83x26mm
£5.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Hiwa Yellow-Green Leaf Tapas Dish, 91x42x24mm
Mino Ware, Hiwa Yellow-Green Leaf Tapas Dish, 91x42x24mm
Mino Ware, Hiwa Yellow-Green Leaf Tapas Dish, 91x42x24mm
£6.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Obi-Tokusa Red Shallow Rice Bowl, 110x60mm
Mino Ware, Obi-Tokusa Red Shallow Rice Bowl, 110x60mm
Mino Ware, Obi-Tokusa Red Shallow Rice Bowl, 110x60mm
£13.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Matte Grey Daisy Plate, 135x28mm
Mino Ware, Matte Grey Daisy Plate, 135x28mm
Mino Ware, Matte Grey Daisy Plate, 135x28mm
£23.99
Pre-order: due early Nov
Japanese Porcelain, White Slanted Round Tapas Dish, 63x63x43mm
Japanese Porcelain, White Slanted Round Tapas Dish, 63x63x43mm
Japanese Porcelain, White Slanted Round Tapas Dish, 63x63x43mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Japanese Porcelain, White Chrysanthemum Bean Dish, 61x22mm
Japanese Porcelain, White Chrysanthemum Bean Dish, 61x22mm
Japanese Porcelain, White Chrysanthemum Bean Dish, 61x22mm
£5.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Nashiji White Plate, 83x26mm
Mino Ware, Nashiji White Plate, 83x26mm
Mino Ware, Nashiji White Plate, 83x26mm
£5.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Mt Fuji Plate, 100x15mm
Mino Ware, Mt Fuji Plate, 100x15mm
Mino Ware, Mt Fuji Plate, 100x15mm
£8.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Black Matte Round Serving Plate, 242x21mm
Mino Ware, Black Matte Round Serving Plate, 242x21mm
Mino Ware, Black Matte Round Serving Plate, 242x21mm
£15.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Carved-Tokusa Black Large Shallow Bowl, 128x58mm
Mino Ware, Carved-Tokusa Black Large Shallow Bowl, 128x58mm
Mino Ware, Carved-Tokusa Black Large Shallow Bowl, 128x58mm
£16.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, White Matte Barrel Small Bowl, 90x45mm
White matte glaze barrel-shaped bowl with brown flecks
Mino Ware, White Matte Barrel Small Bowl, 90x45mm
£8.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, White-Wave Oribe Drip Multi-Use Bowl, 145x70mm
Mino Ware, White-Wave Oribe Drip Multi-Use Bowl, 145x70mm
Mino Ware, White-Wave Oribe Drip Multi-Use Bowl, 145x70mm
£12.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Oribe Green Line Bowl, 95x37mm
Olive-green Oribe glaze round bowl with ring texture
Mino Ware, Oribe Green Line Bowl, 95x37mm
£12.99
Pre-order: due early Nov
Yanagita, Aokage Fortyone Barley Shochu, 41%, 700ml
Yanagita, Aokage Fortyone Barley Shochu, 41%, 700ml
Yanagita, Aokage Fortyone Barley Shochu, 41%, 700ml
£68.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Kohiki White-Slip Stacking Tapas Dish, 85x35mm
Cream kohiki white-slip low stacking tapas dish
Mino Ware, Kohiki White-Slip Stacking Tapas Dish, 85x35mm
£4.99
Pre-order: due early Nov
Japanese Porcelain, White Chrysanthemum Bean Dish, 75x35mm
White porcelain chrysanthemum-petal scalloped bean dish
Japanese Porcelain, White Chrysanthemum Bean Dish, 75x35mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Japanese Porcelain, Celadon Barrel Small Bowl, 88x43mm
Japanese Porcelain, Celadon Barrel Small Bowl, 88x43mm
Japanese Porcelain, Celadon Barrel Small Bowl, 88x43mm
£8.99
Pre-order: due early Nov
Yanagita, Aokage Barley Shochu, 25%, 720ml
Yanagita, Aokage Barley Shochu, 25%, 720ml
Yanagita, Aokage Barley Shochu, 25%, 720ml
£37.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Black Matte Plate, 190x26mm
Mino Ware, Black Matte Plate, 190x26mm
Mino Ware, Black Matte Plate, 190x26mm
£11.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Kohiki White-Slip Swirl Plate, 165x18mm
Mino Ware, Kohiki White-Slip Swirl Plate, 165x18mm
Mino Ware, Kohiki White-Slip Swirl Plate, 165x18mm
£8.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Ibushi Smoked Stacking Tapas Dish, 85x35mm
Mino Ware, Ibushi Smoked Stacking Tapas Dish, 85x35mm
Mino Ware, Ibushi Smoked Stacking Tapas Dish, 85x35mm
£4.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Iron Glaze Footed Tapas Dish, 80x30mm
Mino Ware, Iron Glaze Footed Tapas Dish, 80x30mm
Mino Ware, Iron Glaze Footed Tapas Dish, 80x30mm
£23.99
Pre-order: due early Nov
Yanagita, Senbonzakura Beniharuka Sweet Potato Shochu, 25%, 720ml
Yanagita, Senbonzakura Beniharuka Sweet Potato Shochu, 25%, 720ml
Yanagita, Senbonzakura Beniharuka Sweet Potato Shochu, 25%, 720ml
£44.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Karatsu Brown Flat Tapas Dish, 78x35mm
Mino Ware, Karatsu Brown Flat Tapas Dish, 78x35mm
Mino Ware, Karatsu Brown Flat Tapas Dish, 78x35mm
£8.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Indigo Drip Bowl, 166x58mm
Mino Ware, Indigo Drip Bowl, 166x58mm
Mino Ware, Indigo Drip Bowl, 166x58mm
£15.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, White Chrysanthemum Small Dish, 83x38mm
White chrysanthemum-shaped small dish
Mino Ware, White Chrysanthemum Small Dish, 83x38mm
£9.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Two-Tone Triangular Small Bowl, 103x38mm
Mustard-yellow and teal two-tone triangular-rim bowl
Mino Ware, Two-Tone Triangular Small Bowl, 103x38mm
£6.99
Pre-order: due early Nov
Nakata Umeshu Trio: White, Red and Yuzu, 3 x 180ml
Nakata umeshu trio white, red and yuzu plum wine, three 180ml bottles with a glass on ice in front
Nakata Umeshu Trio: White, Red and Yuzu, 3 x 180ml
£19.99
Mino Ware, Ash-Matte Black Speckled Small Dish, 85x50mm
Mino Ware, Ash-Matte Black Speckled Small Dish, 85x50mm
Mino Ware, Ash-Matte Black Speckled Small Dish, 85x50mm
£24.99
Pre-order: due early Nov
Fukui Black and Vermilion Masu Sake Cup (7-613-8)
Fukui black and vermilion masu sake cup on charred wood
Fukui Black and Vermilion Masu Sake Cup (7-613-8)
£4.99
Mino Ware, Amber & Oribe Drip Spouted Bowl, 95x95x30mm
Amber base Oribe-green drip glaze spouted bowl
Mino Ware, Amber & Oribe Drip Spouted Bowl, 95x95x30mm
£13.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Oribe Green Bowl, 94x53mm
Olive-green Oribe glaze rounded bowl, rust-orange clay body
Mino Ware, Oribe Green Bowl, 94x53mm
£6.99
Pre-order: due early Nov
Mino Ware, Oribe Green Triangular Small Bowl, 103x38mm
Oribe green and brown two-tone triangular-rim bowl
Mino Ware, Oribe Green Triangular Small Bowl, 103x38mm
£6.99
Pre-order: due early Nov
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 500g
Kōmi Ma kombu, 3-year aged black bay (Kurokuchihama), 500g
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 500g
£89.99 £18.00 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Tenpai, Pepper Specialité (Japanese Pepper Spirit), 700ml
Tenpai Pepper Specialité Japanese pepper spirit, 700ml bottle, made with Kurata black pepper
Tenpai, Pepper Specialité (Japanese Pepper Spirit), 700ml
£59.99 £8.57 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Tenpai, Coffee Specialité (Japanese Coffee Liqueur), 700ml
Tenpai Coffee Specialité coffee liqueur, 700ml bottle, Japanese honkaku barley shochu base
Tenpai, Coffee Specialité (Japanese Coffee Liqueur), 700ml
£59.99 £8.57 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Satsuma Shuzo, Kannoko Barley Shochu, Oak-Aged, 720ml
Satsuma Shuzo Kannoko oak-aged barley shochu 720ml bottle, front label
Satsuma Shuzo, Kannoko Barley Shochu, Oak-Aged, 720ml
£32.99 £4.58 / 100ml
Sold Out
Japanese Mystery Box, Retail, Worth £75+
SushiSushi Japanese food mystery box worth £75 retail gift box with question marks, three-quarter view on dark wood
Japanese Mystery Box, Retail, Worth £75+
£50.00 £75.00
Sold Out Sale -33%
Japanese Mystery Box, Retail, Worth £150+
SushiSushi Japanese food mystery box worth £150 two stacked retail boxes with question marks, three-quarter view
Japanese Mystery Box, Retail, Worth £150+
£100.00 £150.00
Sold Out Sale -33%
Restaurant Mystery Box, Worth £300+
SushiSushi Restaurant mystery box worth £300 sealed catering box with question marks, three-quarter view on dark wood
Restaurant Mystery Box, Worth £300+
£200.00 £300.00
Sold Out Sale -33%