All Food

We stock over 1,000 products online directly sourced and imported from Japan’s most reputab

Kewpie, Mayonnaise, 450g
A bottle of Kewpie mayonnaise
Kewpie, Mayonnaise, 450g
£8.49 £1.89 / 100g
Tomoe, Hokkaido Scallop Dashi, 200ml
Tomoe Hokkaido Scallop Dashi 200ml bottle, concentrated Japanese scallop stock
Tomoe, Hokkaido Scallop Dashi, 200ml
£14.99 £7.50 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Momoya Crispy Chilli Oil with Fried Garlic (Taberu Rayu) 110g
Momoya crispy chilli oil with fried garlic (taberu rayu), 110g jar
Momoya Crispy Chilli Oil with Fried Garlic (Taberu Rayu) 110g
£8.99 £8.17 / 100g
Momiki, Black Garlic Umami Sauce, 180g
180g bottle of Umami Black Garlic Sauce on a black background
Momiki, Black Garlic Umami Sauce, 180g
£14.99 £8.33 / 100g
Hinode, Hon Mirin, Japanese Sweet Rice Wine, 1000ml
Bottle of Hinode, Hon Mirin 13.5%vol, 1L
Hinode, Hon Mirin, Japanese Sweet Rice Wine, 1000ml
£18.99 £18.99 / l
S&B, Wasabi Paste, 43g
Box containing a tube of wasabi paste on a black background
S&B, Wasabi Paste, 43g
£2.99 £6.95 / 100g
Marukome, Raw Shio Koji (Nama Shio Koji), 500g
500g bag of raw shio koji on a black background
Marukome, Raw Shio Koji (Nama Shio Koji), 500g
£8.99 £1.80 / 100g
Marukome, Instant Miso Soup, 12 Sachets
A packet of Marukome, Instant Miso Soup
Marukome, Instant Miso Soup, 12 Sachets
£2.49
S&B, Shichimi Togarashi, 300g
300g bag of Shichimi Togarashi on a black background
S&B, Shichimi Togarashi, 300g
£8.99 £3.00 / 100g
Shimaya, Dashi no Moto Powder, 50g
Shimaya, Dashi no Moto Powder, 50g
Shimaya, Dashi no Moto Powder, 50g
£2.99 £5.98 / 100g
Shokunin, Japanese Nori, A+ Grade, 8 Sheets
Shokunin Japanese nori sheets, professional kitchen pack
Shokunin, Japanese Nori, A+ Grade, 8 Sheets
£7.99
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 1L
1L Bottle of Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 1L
£8.99 £8.99 / l
Shibanuma, Barrel-Aged Unpasteurised Soy Sauce, 300g
Shibanuma barrel-aged unpasteurised soy sauce, 300g
Shibanuma, Barrel-Aged Unpasteurised Soy Sauce, 300g
From £8.99 £3.00 / 100g
Choose case size
Tsurumiso, Dried Rice Koji, 500g
Tsurumiso, Dried Rice Koji, 500g
Tsurumiso, Dried Rice Koji, 500g
£10.99 £2.20 / 100g
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 500ml
A Bottle of Tamanoi, Japanese Rice Vinegar
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 500ml
£4.99 £1.00 / 100ml
Hinode, Cooking Sake, 1.8L
Hinode cooking sake, 1.8L
Hinode, Cooking Sake, 1.8L
£27.99 £15.55 / l
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 20L
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 20L
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 20L
£57.99 £2.90 / l
Hinode, Hon Mirin, 400ml
400ml bottle of Hinode Hon Mirin on a black background
Hinode, Hon Mirin, 400ml
£8.99 £2.25 / 100ml
Pre-order: due early Nov
Marukome, Nama Shio Koji, Cultured Rice Seasoning, 200g
Bag of Marukome, Raw Shio Koji, 200g
Marukome, Nama Shio Koji, Cultured Rice Seasoning, 200g
From £5.99 £3.00 / 100g
Choose case size
Bull-Dog, Tonkatsu Sauce, 1.8L
Bottle of Bulldog tonkatsu sauce on a black background
Bull-Dog, Tonkatsu Sauce, 1.8L
£14.99 £8.33 / l
S&B, Shichimi Togarashi, 15g
Spice jar of Shichimi Togarashi on a black background
S&B, Shichimi Togarashi, 15g
£2.99 £19.93 / 100g
Yamazaki, Premium Sushi Rice, 1kg
Yamazaki, Premium Sushi Rice, 1kg
Yamazaki, Premium Sushi Rice, 1kg
£9.99 £9.99 / kg
Pre-order: due mid Jan
Yawataya, Shichimi Togarashi, 14g
Yawataya, Shichimi Togarashi, 14g
Yawataya, Shichimi Togarashi, 14g
From £5.99 £42.79 / 100g
Choose case size
Horaiya, Koji Soy Sauce, 340ml
Horaiya, Koji Soy Sauce, 340ml
Horaiya, Koji Soy Sauce, 340ml
From £12.99 £3.82 / 100ml
Choose case size
Hinode, Cooking Sake 13.5%, 400ml
400ml bottle of cooking sake on a black background
Hinode, Cooking Sake 13.5%, 400ml
£7.99 £2.00 / 100ml
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 1.8L
Tamanoi Japanese rice vinegar, 1.8L
Tamanoi, Japanese Rice Vinegar, 1.8L
£11.99 £6.66 / l
Aoi, Dried Udon Noodles, High-Hydration Aged, 1kg
Aoi aged dried udon noodles, 1kg
Aoi, Dried Udon Noodles, High-Hydration Aged, 1kg
£9.99 £9.99 / kg
Nisshin Soft Japanese Panko 300g
Bag of Nisshin Soft Japanese Panko 300g
Nisshin Soft Japanese Panko 300g
£3.89 £1.30 / 100g
Kuki, Classic Roast Sesame Oil, 170g
Kuki classic roast sesame oil, 170g
Kuki, Classic Roast Sesame Oil, 170g
£9.99 £5.88 / 100g
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 360ml
360ml bottle of sushi vinegar with dashi on a black background
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 360ml
£4.99 £1.39 / 100ml
Nagatanien, Katsuobushi and Nori Furikake, 13.5g
13.5g of Katsuobushi and Nori Furikake on a black background
Nagatanien, Katsuobushi and Nori Furikake, 13.5g
£3.99 £29.56 / 100g
Momoya, Kimchi Sauce Concentrate, 450ml
450ml bottle of kimchee base on a black background
Momoya, Kimchi Sauce Concentrate, 450ml
£11.99 £2.66 / 100ml
Kōmi, Classic Kombu (Dried Kelp), 1kg
Kōmi, Classic Kombu (Dried Kelp), 1kg
Kōmi, Classic Kombu (Dried Kelp), 1kg
£49.99 £49.99 / kg
Pre-order: due mid Jan
Tanaka, Ume and Shiso Furikake, 33g
Tanaka, Ume and Shiso Furikake, 33g
Tanaka, Ume and Shiso Furikake, 33g
From £3.99 £12.09 / 100g
Choose case size
Hinode, Japanese Honteri Mirin, 20L
Hinode Japanese Honteri Mirin 20L
Hinode, Japanese Honteri Mirin, 20L
£99.99 £5.00 / l
Shibanuma, Classic Yuzu Ponzu, 1.8L
Shibanuma Classic Yuzu Ponzu 1.8L bottle on white background
Shibanuma, Classic Yuzu Ponzu, 1.8L
£39.99 £22.22 / l
McCormick, Sesame Goma Dressing, 150ml
Bottle of Sesame Dressing on a black background
McCormick, Sesame Goma Dressing, 150ml
From £3.99 £2.66 / 100ml
Choose case size
Japanese Pure Yuzu Juice, 150ml
Japanese pure yuzu juice, 150ml
Japanese Pure Yuzu Juice, 150ml
£11.99 £7.99 / 100ml
Okan, Bonito Flakes (Katsuobushi), 500g
500g bag of bonito flakes
Okan, Bonito Flakes (Katsuobushi), 500g
£59.99 £12.00 / 100g
Shibanuma, Gluten Free Tamari Soy Sauce, 18L
Shibanuma Gluten Free Tamari Soy Sauce 18L
Shibanuma, Gluten Free Tamari Soy Sauce, 18L
£99.99 £5.56 / l
Pre-order: due mid Jan
Marukome, Red Miso Paste (Aka Miso), 1kg
1Kg pouch of red miso on a black background
Marukome, Red Miso Paste (Aka Miso), 1kg
£9.99 £9.99 / kg
Pre-order: due mid Oct
Daihoku, Katsuobushi & Nori Furikake, 40g
Packet of nori furikake on a black background
Daihoku, Katsuobushi & Nori Furikake, 40g
£8.99 £22.48 / 100g
Miyatake, Sanuki Udon Noodles, 5 Packs, 900g
Bag of Miyatake, Cooked Udon Noodles, 5 Packs, 900g
Miyatake, Sanuki Udon Noodles, 5 Packs, 900g
£6.99 £0.78 / 100g
Yawataya, Yuzu Togarashi, 12g
Container of Yuzu Togarashi
Yawataya, Yuzu Togarashi, 12g
From £12.99 £108.25 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Choose case size
Kuki, Dark Roast Sesame Oil, 170g
Kuki dark roast sesame oil, 170g
Kuki, Dark Roast Sesame Oil, 170g
£9.99 £5.88 / 100g
Yamashin, Raw White Soy Sauce, 360ml
Yamashin raw white soy sauce, 360ml
Yamashin, Raw White Soy Sauce, 360ml
£9.99 £2.78 / 100ml
Pre-order: due mid Jan
Otafuku, Yakisoba Sauce, 1.8L
Otafuku yakisoba sauce, 1.8L handled bottle, Japanese stir-fry sauce
Otafuku, Yakisoba Sauce, 1.8L
£14.99 £8.33 / l
Shizuokake, Japanese Dark Soy Sauce, 1L
Shizuokake Japanese dark soy sauce, 1L
Shizuokake, Japanese Dark Soy Sauce, 1L
£6.99 £6.99 / l
Tanaka, Red Shiso Powder, 22g
Tanaka red shiso powder, 22g
Tanaka, Red Shiso Powder, 22g
£3.99 £18.14 / 100g
Kisaichi, Premium Rice Vinegar, 1.8L
1.8L Bottle of premium rice vinegar on a black background
Kisaichi, Premium Rice Vinegar, 1.8L
From £18.99 £10.55 / l
Choose case size
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 400ml
400ml bottle of Hinode Honteri low alcohol Mirin on a black background
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 400ml
£4.99 £1.25 / 100ml
Youki, Japanese XO Sauce, 120g
Youki Japanese XO sauce, 120g jar, seafood umami condiment
Youki, Japanese XO Sauce, 120g
£13.99 £11.66 / 100g
Tajima, Sakura Smoked Vinegar, 200ml
Tajima Sakura smoked rice vinegar 200ml bottle, Japanese kunsei-su
Tajima, Sakura Smoked Vinegar, 200ml
£24.99 £12.50 / 100ml
Maruya, Original Hatcho Miso, 300g
Maruya original hatcho miso, 300g
Maruya, Original Hatcho Miso, 300g
£11.99 £4.00 / 100g
Yawataya, Umeboshi & Chilli Furikake, 60g
Container of Umeboshi & Chilli Furikake
Yawataya, Umeboshi & Chilli Furikake, 60g
From £12.99 £21.65 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Choose case size
Kisaichi, Premium Sushi Vinegar, 360ml
Bottle of Kisaichi, Premium Sushi Vinegar
Kisaichi, Premium Sushi Vinegar, 360ml
£8.99 £2.50 / 100ml
Marukome, Aka Red Miso, 20kg
Marukome, Aka Red Miso, 20kg
Marukome, Aka Red Miso, 20kg
£64.99 £3.25 / kg
Otafuku, Okonomi Sauce, 1.8L
Otafuku, Okonomi Sauce, 1.8L
Otafuku, Okonomi Sauce, 1.8L
£14.99 £8.33 / l
Yokoi, 3-Year Aged, Black Vinegar, 500ml
Yokoi 3-year aged black vinegar, 500ml
Yokoi, 3-Year Aged, Black Vinegar, 500ml
£29.99 £6.00 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Shibanuma, Japanese Dark Soy Sauce, 18L
Shibanuma Japanese Dark Soy Sauce 18L
Shibanuma, Japanese Dark Soy Sauce, 18L
£69.99 £3.89 / l
Kinjirushi, Wasabi Powder, V-26 Professional Grade, 1kg
Kinjirushi, Japanese Wasabi Powder 1kg
Kinjirushi, Wasabi Powder, V-26 Professional Grade, 1kg
£16.99 £16.99 / kg
Nissin Welna, Tempura Flour, 600g
600g bag of tempura flour on a black background
Nissin Welna, Tempura Flour, 600g
£5.99 £1.00 / 100g
Kuki, Light Roast Sesame Oil, 170g
Kuki light roast sesame oil, 170g
Kuki, Light Roast Sesame Oil, 170g
£9.99 £5.88 / 100g
Shimaya, Kombu Dashi Powder, 128g
Shimaya kombu dashi powder, 128g
Shimaya, Kombu Dashi Powder, 128g
From £5.99 £4.68 / 100g
Choose case size
Shokunin, Japanese Nori, A Grade, 50 Sheets
Shokunin Japanese nori sheets, professional kitchen pack
Shokunin, Japanese Nori, A Grade, 50 Sheets
£26.99
Momoya, Nori Seaweed Jam, 180g
Jar of Nori Seaweed Jam
Momoya, Nori Seaweed Jam, 180g
£6.99 £3.88 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Kisaichi, Premium Sushi Vinegar with Akasu, 1.8L
Kisaichi premium sushi vinegar with akasu, 1.8L
Kisaichi, Premium Sushi Vinegar with Akasu, 1.8L
£23.99 £13.33 / l
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 1.8L
Tamanoi sushi vinegar with dashi, 1.8L
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 1.8L
£15.99 £8.88 / l
Tsurumiso, Sesame Miso, 160g
Tsurumiso sesame miso, 160g
Tsurumiso, Sesame Miso, 160g
£6.99 £4.37 / 100g
Oyama, Yuzu Kosho Hot Sauce, 100ml
Oyama yuzu kosho hot sauce, 100ml
Oyama, Yuzu Kosho Hot Sauce, 100ml
£12.99 £12.99 / 100ml
Hanamaruki, Koji Miso, 750g
Hanamaruki koji miso, 750g
Hanamaruki, Koji Miso, 750g
From £6.99 £0.93 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Choose case size
Ninben, Shiro Dashi Gold, 500ml
500ml Bottle of Shiro Dashi Gold
Ninben, Shiro Dashi Gold, 500ml
£9.99 £2.00 / 100ml
Shibanuma, Ohitachi Raw Soy Sauce, 500ml
Shibanuma Ohitachi raw nama soy sauce, 500ml bottle
Shibanuma, Ohitachi Raw Soy Sauce, 500ml
£23.99 £4.80 / 100ml
Pre-order: due early Nov
Haguruma, Japanese Ketchup, 500g
Haguruma Japanese ketchup, 500g
Haguruma, Japanese Ketchup, 500g
£6.99 £1.40 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Nihon Shizen, Sweet Vinegar Tomato Dashi, 360ml
Nihon Shizen sweet vinegar tomato dashi, 360ml
Nihon Shizen, Sweet Vinegar Tomato Dashi, 360ml
£13.99 £3.89 / 100ml
Pre-order: due mid Jan
Youki, Crispy Chilli Seasoning for Chicken, 140g
Youki crispy chilli seasoning for chicken, 140g
Youki, Crispy Chilli Seasoning for Chicken, 140g
£9.99 £7.14 / 100g
Shibanuma, Gluten Free Unagi Sauce, 1.8L
Shibanuma Gluten Free Unagi Sauce 1.8L
Shibanuma, Gluten Free Unagi Sauce, 1.8L
£27.99 £15.55 / l
Mitake, Roasted White Sesame Paste, 120g
Mitake, Roasted White Sesame Paste, 120g
Mitake, Roasted White Sesame Paste, 120g
£6.99 £5.83 / 100g
Marukome, White Miso with Dashi (Dashi Iri Miso), 375g
Marukome white miso with dashi, 375g
Marukome, White Miso with Dashi (Dashi Iri Miso), 375g
£5.29 £1.41 / 100g
Tosa, Green Yuzu Kosho, 50g
Jar or Green Yuzu Kosho on a black background
Tosa, Green Yuzu Kosho, 50g
£8.99 £17.98 / 100g
Kuki, Premium La Yu Chilli Oil, 45ml
Kuki premium la-yu chilli oil, 45ml
Kuki, Premium La Yu Chilli Oil, 45ml
From £6.99 £15.53 / 100ml
Choose case size
Sennari, Sweet Dashi Vinegar, 180ml
Bottleof Sennari, Sweet Dashi Vinegar
Sennari, Sweet Dashi Vinegar, 180ml
From £8.99 £4.99 / 100ml
Choose case size
Tadokoro, Chilli Miso Paste, 200g
Tadokoro, Chilli Miso Paste, 200g
Tadokoro, Chilli Miso Paste, 200g
£10.99 £5.50 / 100g
Pre-order: due early Nov
Kōmi, White Kombu (Shiroita), 200g
Kōmi White Kombu (Shiroita), 200g pack
Kōmi, White Kombu (Shiroita), 200g
£79.99 £40.00 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Momoya, Umeboshi Paste with Dashi, 105g
Momoya umeboshi paste with dashi, 105g
Momoya, Umeboshi Paste with Dashi, 105g
£5.99 £5.70 / 100g
Shokunin, Japanese Nori, B Grade, 50 Sheets
Shokunin, Japanese Nori, B Grade, 50 Sheets
Shokunin, Japanese Nori, B Grade, 50 Sheets
£22.99
Shibanuma, Gluten Free Sesame Dressing, 1L
Bottle of Gluten Free Sesame Dressing on a black background
Shibanuma, Gluten Free Sesame Dressing, 1L
£19.99 £19.99 / l
Kōmi, Ma Kombu, A Grade (Hokkaido Kelp), 500g
Kōmi Ma kombu, A grade, 500g
Kōmi, Ma Kombu, A Grade (Hokkaido Kelp), 500g
£45.99 £9.20 / 100g
Shibanuma, Yakiniku Sauce, 360ml
Shibanuma yakiniku sauce, 360ml
Shibanuma, Yakiniku Sauce, 360ml
£9.99 £2.78 / 100ml
Kōmi, Gluten Free, Japanese Tamari Soy Sauce, 1L
Kōmi gluten-free Japanese tamari soy sauce, 1 litre bottle, wheat-free dark soy
Kōmi, Gluten Free, Japanese Tamari Soy Sauce, 1L
£12.99 £12.99 / l
Ajinoichi, Luxury Hon Mirin, 750ml
Ajinoichi Luxury Hon Mirin 750ml
Ajinoichi, Luxury Hon Mirin, 750ml
£24.99 £3.33 / 100ml
Iio Jozo, Premium Rice Vinegar, 1.8L
Iio Jozo, Premium Rice Vinegar, 1.8L
Iio Jozo, Premium Rice Vinegar, 1.8L
£59.99 £33.33 / l
Tokon, Cut Wakame Seaweed, 70g
Tokon, Cut Wakame Seaweed, 70g - SushiSushi
Tokon, Cut Wakame Seaweed, 70g
£4.99 £7.13 / 100g
Hanamaruki, Rustic White Miso Paste 750g
Hanamaruki, Rustic White Miso Paste 750g
Hanamaruki, Rustic White Miso Paste 750g
From £6.99 £0.93 / 100g
Choose case size
Yuzu Zest Marmalade, 160g
Yuzu Zest Marmalade 160g jar, Japanese whole-yuzu preserve
Yuzu Zest Marmalade, 160g
£10.99 £6.87 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Classic Saikyo Miso, 500g
Classic Saikyo miso, 500g
Classic Saikyo Miso, 500g
£12.99 £2.60 / 100g
Choose single unit or case
Kisaichi, Sweet Koji, Apple and Black Vinegar, 500ml
Bottle of Sweet Koji
Kisaichi, Sweet Koji, Apple and Black Vinegar, 500ml
£19.99 £4.00 / 100ml
Kuki, Classic Roast Sesame Oil, 1.65kg
Bottle of Classic Roast Sesame Oil on a black background
Kuki, Classic Roast Sesame Oil, 1.65kg
£44.99 £27.27 / kg
Shibanuma, 2-Year Aged Soy Sauce with Dashi, 1L
Shibanuma 2-Year Aged Soy Sauce with Dashi 1L
Shibanuma, 2-Year Aged Soy Sauce with Dashi, 1L
£19.99 £19.99 / l
Pre-order: due mid Jan
Youki Fine Shredded Chilli (Ito Togarashi) 5g
Youki fine shredded chilli (ito togarashi), 5g
Youki Fine Shredded Chilli (Ito Togarashi) 5g
£3.99 £79.80 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Mitake, Roasted White Sesame Seeds, 500g
Mitake roasted white sesame seeds, 500g
Mitake, Roasted White Sesame Seeds, 500g
£12.99 £2.60 / 100g
Kōmi, Japanese Nori, B Grade (Roasted Yaki-Nori), 8 Sheets
Pack of 8 Nori Sheets on a black background
Kōmi, Japanese Nori, B Grade (Roasted Yaki-Nori), 8 Sheets
£4.99
Kagura, Powdered Yuzu Zest, 25g
Kagura powdered yuzu zest, 25g
Kagura, Powdered Yuzu Zest, 25g
£7.99 £31.96 / 100g
Yawataya Ramen Shichimi 12g
Yawataya ramen shichimi, 12g
Yawataya Ramen Shichimi 12g
£10.99 £91.58 / 100g
Marukome, Instant Miso Soup with Tofu, 8 Sachets, 152g
Marukome instant miso soup with tofu, 8 sachets
Marukome, Instant Miso Soup with Tofu, 8 Sachets, 152g
£4.99 £3.28 / 100g
Hakodate, Nanatsuboshi Sushi Rice, 5kg
Hokkaido Nanatsuboshi short-grain rice 5kg bag, Japanese sushi rice
Hakodate, Nanatsuboshi Sushi Rice, 5kg
£36.99 £7.40 / kg
Kokuto, Okinawan Powdered Brown Sugar, 270g
Kokuto Okinawan powdered brown sugar, 270g
Kokuto, Okinawan Powdered Brown Sugar, 270g
£9.99 £3.70 / 100g
Youki XO Sauce 1Kg
Youki XO sauce, 1kg
Youki XO Sauce 1Kg
£69.99 £69.99 / kg
Japanese, Dried Shiitake Mushrooms, 40g
Japanese dried shiitake mushrooms, 40g
Japanese, Dried Shiitake Mushrooms, 40g
£8.99 £22.48 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Tamanoi, Sushi Seasoning Powder, 75g
Tamanoi sushi seasoning powder, 75g
Tamanoi, Sushi Seasoning Powder, 75g
£3.69 £4.92 / 100g
Kōmi, Gluten Free Teriyaki Sauce, 1L
Kōmi gluten-free teriyaki sauce, 1L
Kōmi, Gluten Free Teriyaki Sauce, 1L
£19.99 £19.99 / l
Yawataya, Garam Masala Togarashi, 12g
Yawataya garam masala togarashi, 12g
Yawataya, Garam Masala Togarashi, 12g
£9.99 £83.25 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Toho, Sesame Seeds, Yuzu Flavour, 80g
Toho yuzu flavour sesame seeds, 80g
Toho, Sesame Seeds, Yuzu Flavour, 80g
£5.99 £7.49 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Tobaya Sakura Vinegar 360ml
Tobaya sakura vinegar, 360ml
Tobaya Sakura Vinegar 360ml
£19.99 £5.55 / 100ml
Toho, Sesame Seeds, Soy Sauce Flavour, 110g
Bottle of Toho, Sesame Seeds, Soy Sauce Flavour
Toho, Sesame Seeds, Soy Sauce Flavour, 110g
£6.49 £5.90 / 100g
Youki, Tobanjan Chilli Bean Paste, 130g
130g jar of chilli bean paste on a black background
Youki, Tobanjan Chilli Bean Paste, 130g
From £4.29 £3.30 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Choose case size
Noda, Miso Liquor Soy Sauce, 100ml
Noda miso liquor soy sauce, 100ml
Noda, Miso Liquor Soy Sauce, 100ml
From £19.99 £19.99 / 100ml
Choose case size
Nisshin Soft Japanese Panko 300g BBD (02/10/26)
Bag of Nisshin Soft Japanese Panko 300g
Nisshin Soft Japanese Panko 300g BBD (02/10/26)
£2.49 £3.49£0.83 / 100g
Sale -29%
Shizuokake, Japanese Dark Soy Sauce, 500ml
Bottle of dark soy sauce on a black background
Shizuokake, Japanese Dark Soy Sauce, 500ml
From £4.99 £1.00 / 100ml
Choose case size
Toho, Sesame Seeds, Wasabi Flavour, 80g
Toho wasabi flavour sesame seeds, 80g
Toho, Sesame Seeds, Wasabi Flavour, 80g
£5.99 £7.49 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Tsuno, Rice Bran Oil, 1.5kg
1500g Bottle of Rice Bran Oil
Tsuno, Rice Bran Oil, 1.5kg
£19.99 £13.33 / kg
Pre-order: due early Nov
Toho, Sesame Seeds, Umeboshi Favour, 110g
Toho umeboshi flavour sesame seeds, 110g
Toho, Sesame Seeds, Umeboshi Favour, 110g
£7.99 £7.26 / 100g
Sweet Kombu Seasoning, Kombu Cha, 40g
Sweet kombu seasoning, kombu cha, 40g
Sweet Kombu Seasoning, Kombu Cha, 40g
£3.99 £9.99£9.98 / 100g
Sale -60%
Kuki, Unroasted Sesame Oil, 1.65kg
Bottle of unroasted sesame oil on black background
Kuki, Unroasted Sesame Oil, 1.65kg
£49.99 £30.30 / kg
Yawataya, Ichimi Togarashi, 12g
Yawataya ichimi togarashi, 12g
Yawataya, Ichimi Togarashi, 12g
£9.99 £83.25 / 100g
Marutomo, Shoyu Ramen Soup Concentrate, 500ml
Marutomo shoyu ramen soup concentrate, 500ml
Marutomo, Shoyu Ramen Soup Concentrate, 500ml
£11.99 £2.40 / 100ml
Marukome, Raw Shio Koji, 500g BBD (06/09/26)
500g bag of raw shio koji on a black background
Marukome, Raw Shio Koji, 500g BBD (06/09/26)
£4.49 £8.99£0.90 / 100g
Sale -50%
Mishima, Nori Powder, 3.2g
Mishima nori powder, 3.2g
Mishima, Nori Powder, 3.2g
£3.99 £124.69 / 100g
S&B, Japanese Curry Powder, 85g
S&B Japanese curry powder, 85g
S&B, Japanese Curry Powder, 85g
£4.99 £5.87 / 100g
Marukome, White Miso with Dashi, 375g BBD (02/08/26)
Marukome white miso with dashi, 375g
Marukome, White Miso with Dashi, 375g BBD (02/08/26)
£2.29 £4.49£0.61 / 100g
Sale -49%
S&B 1 Spice Ichimi Togarashi 300g
S&B ichimi togarashi one-spice, 300g
S&B 1 Spice Ichimi Togarashi 300g
£6.99 £2.33 / 100g
Okahata, Ripe Umeboshi Paste, 130g
Okahata ripe umeboshi paste, 130g
Okahata, Ripe Umeboshi Paste, 130g
£7.99 £6.15 / 100g
Hinode, Real Hon Mirin 13%vol, 20L
20L box of Hinode Hon Mirin on a black background
Hinode, Real Hon Mirin 13%vol, 20L
£199.99 £10.00 / l
Pre-order: due early Nov
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 360ml BBD (15/09/26)
360ml bottle of sushi vinegar with dashi on a black background
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 360ml BBD (15/09/26)
£1.99 £3.99£0.55 / 100ml
Sale -50%
Kono, Sweet Akasu Vinegar, 150ml
150ml Bottle of Sweet Akasu Vinegar on a black background
Kono, Sweet Akasu Vinegar, 150ml
£12.99 £8.66 / 100ml
Kōmi, Wasanbon Sugar (Fine Japanese Cane Sugar), 500g
Kōmi wasanbon sugar, 500g
Kōmi, Wasanbon Sugar (Fine Japanese Cane Sugar), 500g
£49.99 £10.00 / 100g
Tencho Umeboshi 120g
Tencho umeboshi, 120g
Tencho Umeboshi 120g
£5.99 £4.99 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Daimon, Somen Tsuyu (Sweet Dashi Dipping Sauce), 200ml
Daimon Somen Tsuyu 200ml
Daimon, Somen Tsuyu (Sweet Dashi Dipping Sauce), 200ml
£12.99 £6.50 / 100ml
Tsuno, Sansho Oil, 150ml
Bottle Tsuno, Sansho Oil
Tsuno, Sansho Oil, 150ml
£19.99 £13.33 / 100ml
Ninben, Nihonbashi Premium Golden Dashi Powder, 100g
Ninben Nihonbashi premium golden dashi powder, 100g
Ninben, Nihonbashi Premium Golden Dashi Powder, 100g
£12.99 £12.99 / 100g
Kono, Pure Japanese Akasu Vinegar, 275ml
275 ml Bottle of Kono, Pure Japanese Akasu Vinegar
Kono, Pure Japanese Akasu Vinegar, 275ml
£14.99 £5.45 / 100ml
Mitake, Premium Soybean Flour, 100g
Mitake premium soybean flour (kinako), 100g
Mitake, Premium Soybean Flour, 100g
£2.99 £2.99 / 100g
Pre-order: due mid Jan
Mitake Roasted Sesame Seeds Black (irigoma kuro) 500g BBD (07/08/26)
Mitake Roasted Sesame Seeds Black (irigoma kuro) 500g
Mitake Roasted Sesame Seeds Black (irigoma kuro) 500g BBD (07/08/26)
£5.99 £11.99£1.20 / 100g
Sale -50%
Kono, Japanese Aged Akasu, 1.8L
1.8L Bottle of Kono, Japanese Aged Akasu
Kono, Japanese Aged Akasu, 1.8L
£52.99 £29.44 / l
Kajita 4 Year Aged, Double Brewed, Soy Sauce 300ml BBD (10/09/26)
Kajita 4 Year Aged Double Brewed Soy Sauce 300ml
Kajita 4 Year Aged, Double Brewed, Soy Sauce 300ml BBD (10/09/26)
£16.49 £32.99£5.50 / 100ml
Sale -50%
Bakasco Yuzu & Pepper Hotsauce, 60mL
Bakasco yuzu and pepper hot sauce, 60ml
Bakasco Yuzu & Pepper Hotsauce, 60mL
£11.99 £19.98 / 100ml
Momoya Seasoned Shichimi 55G
Momoya Seasoned Shichimi 55g
Momoya Seasoned Shichimi 55G
£7.25 £13.18 / 100g
Mitsui, Zarami Crystallised Brown Sugar, 400g
Bag of Crystallised Brown Sugar on a black background
Mitsui, Zarami Crystallised Brown Sugar, 400g
£6.99 £1.75 / 100g
Youki, Japanese XO Sauce, 120g BBD (29/09/26)
Youki Japanese XO sauce, 120g jar, seafood umami condiment
Youki, Japanese XO Sauce, 120g BBD (29/09/26)
£6.99 £13.99£5.83 / 100g
Sale -50%
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 1L BBD (20/10/26)
1L Bottle of Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 1L BBD (20/10/26)
£4.89 £6.99£4.89 / l
Sale -30%
Marutomo, Kombu Dashi Stock Powder (Dashi no Moto), 1kg
Marutomo kombu dashi stock powder, 1kg
Marutomo, Kombu Dashi Stock Powder (Dashi no Moto), 1kg
£19.99 £19.99 / kg
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 1.8L BBD (21/08/26)
Tamanoi sushi vinegar with dashi, 1.8L
Tamanoi, Sushi Vinegar with Dashi, 1.8L BBD (21/08/26)
£6.99 £13.99£3.88 / l
Sale -50%
Tobaya Sakura Vinegar 360ml BBD (02/09/26)
Tobaya sakura vinegar, 360ml bottle, BBD variant
Tobaya Sakura Vinegar 360ml BBD (02/09/26)
£8.69 £17.49£2.41 / 100ml
Sale -50%
Toa, Dried Ramen Noodles, 720g
Toa dried ramen noodles, 720g
Toa, Dried Ramen Noodles, 720g
£9.99 £1.39 / 100g
Sashikomi, 4 Year, Double Aged Soy Sauce, 500ml
Sashikomi 4-year double-aged soy sauce, 500ml
Sashikomi, 4 Year, Double Aged Soy Sauce, 500ml
£22.99 £4.60 / 100ml
Momoya, Cracked Chilli, 800g
Momoya Cracked Chilli 800g
Momoya, Cracked Chilli, 800g
£42.99 £5.37 / 100g
Tsurumiso, Sesame Miso, 160g BBD (03/09/26)
Tsurumiso sesame miso, 160g
Tsurumiso, Sesame Miso, 160g BBD (03/09/26)
£2.99 £5.99£1.87 / 100g
Sale -50%
Toa, Japanese Wheat Dried Ramen Noodles, 180g
Toa Japanese wheat dried ramen noodles, 180g
Toa, Japanese Wheat Dried Ramen Noodles, 180g
£2.99 £1.66 / 100g
Toa, Tonkotsu Ramen Noodles, 186g
Toa tonkotsu ramen noodles, 186g
Toa, Tonkotsu Ramen Noodles, 186g
£3.99 £2.15 / 100g
Premium Hokkaido Somen Noodles, 300g
Toa premium Hokkaido somen noodles, 300g
Premium Hokkaido Somen Noodles, 300g
£4.99 £1.66 / 100g
McCormick, Sesame Goma Dressing, 150ml BBD (04/09/26)
Bottle of Sesame Dressing on a black background
McCormick, Sesame Goma Dressing, 150ml BBD (04/09/26)
£1.79 £3.49£1.19 / 100ml
Sale -49%
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 400ml BBD (02/10/26)
400ml bottle of Hinode Honteri low alcohol Mirin on a black background
Hinode, Honteri Low Alcohol Mirin, 400ml BBD (02/10/26)
£2.79 £3.99£0.70 / 100ml
Sale -30%
S&B Golden Curry Medium Hot 1kg
S&B Golden Curry medium hot, 1kg
S&B Golden Curry Medium Hot 1kg
£8.99 £8.99 / kg
Shiitake, Kombu and Sudachi Ponzu, 150ml BBD (06/10/26)
Shiitake, kombu and sudachi ponzu, 150ml
Shiitake, Kombu and Sudachi Ponzu, 150ml BBD (06/10/26)
£6.49 £8.99£4.33 / 100ml
Sale -28%
Hinode, Cooking Sake, 20L
20L box of Hinode Cooking Sake on a black background
Hinode, Cooking Sake, 20L
£179.99 £9.00 / l
Toa, Shoyu Ramen Noodles (Vegan), 186g
Toa shoyu ramen noodles (vegan), 186g
Toa, Shoyu Ramen Noodles (Vegan), 186g
£3.79 £2.04 / 100g
Toa Dried Soba Noodles, 180g
Toa dried soba noodles, 180g
Toa Dried Soba Noodles, 180g
£2.49 £1.38 / 100g
Kōmi, Shiro Dashi Concentrate, Japanese Classic Dashi Stock, 1L
Kōmi shiro dashi concentrate, Japanese dashi stock, 1L
Kōmi, Shiro Dashi Concentrate, Japanese Classic Dashi Stock, 1L
£14.99 £14.99 / l
Tencho Umeboshi 120g BBD (16/08/26)
Tencho umeboshi, 120g
Tencho Umeboshi 120g BBD (16/08/26)
£2.99 £5.99
Sale -50%
Bakasco Yuzu & Pepper Hotsauce, 60mL BBD (01/09/26)
Bakasco yuzu and pepper hot sauce, 60ml
Bakasco Yuzu & Pepper Hotsauce, 60mL BBD (01/09/26)
£5.99 £11.99£9.98 / 100ml
Sale -50%
Matsuya, Awaya, 10-year-aged Soy Sauce, 150ml
Matsuya Awaya 10-year-aged Soy Sauce 150ml
Matsuya, Awaya, 10-year-aged Soy Sauce, 150ml
£19.99 £13.33 / 100ml
Ishiimiso, Ten-Year Aged Miso Sauce 260g
Ishiimiso ten-year aged miso sauce, 260g
Ishiimiso, Ten-Year Aged Miso Sauce 260g
£10.99 £4.23 / 100g
Saika, Yuzu Sushi Vinegar, Seasoned Rice Vinegar with Yuzu Citrus, 300ml
Saika yuzu sushi vinegar, 300ml
Saika, Yuzu Sushi Vinegar, Seasoned Rice Vinegar with Yuzu Citrus, 300ml
£12.99 £4.33 / 100ml
Choose case size
Ishiimiso, Sannengura One Year Miso, 300g
Ishiimiso Sannengura one-year miso, 300g
Ishiimiso, Sannengura One Year Miso, 300g
£6.99 £2.33 / 100g
Ishiimiso, Sannengura Three Years Miso, 300g
Ishiimiso Sannengura three-year miso, 300g
Ishiimiso, Sannengura Three Years Miso, 300g
£9.99 £3.33 / 100g
Kōmi, Ma Kombu, 10-Year Aged White Bay (Shiroikuchihama), 500g
Kōmi Ma kombu, 10-year aged white bay (Shiroikuchihama), 500g
Kōmi, Ma Kombu, 10-Year Aged White Bay (Shiroikuchihama), 500g
£149.99 £30.00 / 100g
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 50g
Kōmi Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 50g
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 50g
£19.99 £39.98 / 100g
Kōmi, Salted Kombu (Shio-Kombu), Additive-Free, 50g
Kōmi salted kombu (shio-kombu), 50g
Kōmi, Salted Kombu (Shio-Kombu), Additive-Free, 50g
£9.99 £19.98 / 100g
Shinohata, Dried Budo Sansho, 8g
Shinohata dried budo sansho, 8g
Shinohata, Dried Budo Sansho, 8g
£8.49 £106.13 / 100g
CASE Maurtomo Kombu Stock, 10kg
Marutomo kombu dashi stock powder, 1kg
CASE Maurtomo Kombu Stock, 10kg
£99.99 £199.79£10.00 / kg
Sale -50%
Kyoto Negi-Onion Oil, 184g
Kyoto negi-onion oil, 184g
Kyoto Negi-Onion Oil, 184g
£28.99 £15.76 / 100g
Tsurumiso, Dried Rice Koji, 500g BBD (13/10/26)
Tsurumiso dried rice koji 500g bag, Japanese kome koji for shio koji and miso
Tsurumiso, Dried Rice Koji, 500g BBD (13/10/26)
£7.69 £10.99£1.54 / 100g
Sale -30%
Marutomo, Katsuo Dashi Powder, 1kg
Box of Marutomo, Katsuo Dashi Powder
Marutomo, Katsuo Dashi Powder, 1kg
£19.99 £19.99 / kg
Yawataya, Umeboshi & Chilli Furikake, 60g BBD (01/08/26)
Container of Umeboshi & Chilli Furikake
Yawataya, Umeboshi & Chilli Furikake, 60g BBD (01/08/26)
£6.49 £12.99£10.82 / 100g
Sale -50%
Choose case size
Daihoku, Katsuobushi & Nori Furikake, 40g BBD (01/09/26)
Packet of nori furikake on a black background
Daihoku, Katsuobushi & Nori Furikake, 40g BBD (01/09/26)
£4.49 £8.99£11.23 / 100g
Sale -50%
Ishiimiso, Sannengura One Year Miso, 300g BBD (02/09/26)
Ishiimiso Sannengura one-year miso, 300g
Ishiimiso, Sannengura One Year Miso, 300g BBD (02/09/26)
£3.49 £6.99£1.16 / 100g
Sale -50%
Toho, Sesame Seeds, Yuzu Flavour, 80g BBD (05/09/26)
Toho yuzu flavour sesame seeds, 80g
Toho, Sesame Seeds, Yuzu Flavour, 80g BBD (05/09/26)
£2.99 £5.99£3.74 / 100g
Sale -50%
Toho, Sesame Seeds, Wasabi Flavour, 80g BBD (05/09/26)
Toho wasabi flavour sesame seeds, 80g
Toho, Sesame Seeds, Wasabi Flavour, 80g BBD (05/09/26)
£2.99 £5.99£3.74 / 100g
Sale -50%
GFC, Tonbori (Land Caviar), 280g
GFC Tonburi land caviar 280g jar, Akita Japan kochia seeds
GFC, Tonbori (Land Caviar), 280g
£23.99 £8.57 / 100g
Toa, Maru Udon Noodles, 200g
Toa Maru udon noodles, 200g
Toa, Maru Udon Noodles, 200g
£2.49 £1.25 / 100g
Daisho Tonkotsu Ramen Soup Concentrate, 1.18kg
Daisho Tonkotsu Ramen Soup Concentrate, 1.18kg
Daisho Tonkotsu Ramen Soup Concentrate, 1.18kg
£19.99
Pre-order: due mid Oct
Takahashi Sauce Country Harvest Tomato Ketchup, 300g
Takahashi Sauce Country Harvest Tomato Ketchup, 300g
Takahashi Sauce Country Harvest Tomato Ketchup, 300g
£5.99
Pre-order: due mid Oct
Odani Kokufun, Sweet Green Tea Powder with Uji Matcha, 100g
Odani Kokufun, Sweet Green Tea Powder with Uji Matcha, 100g
Odani Kokufun, Sweet Green Tea Powder with Uji Matcha, 100g
£5.99
Pre-order: due mid Oct
Kisaichi, Sweet Koji, Apple and Black Vinegar, 500ml BBD (08/10/26)
Bottle of Sweet Koji
Kisaichi, Sweet Koji, Apple and Black Vinegar, 500ml BBD (08/10/26)
£13.99 £19.99£2.80 / 100ml
Sale -30%
Otafuku, Okonomi Sauce, 1.8L BBD (21/10/26)
Otafuku, Okonomi Sauce, 1.8L
Otafuku, Okonomi Sauce, 1.8L BBD (21/10/26)
£10.49 £14.99£5.83 / l
Sale -30%
Lycopins, Tomato Yuzu Ponzu, Japanese Citrus Soy Dressing, 200ml
Lycopins, Tomato Yuzu Ponzu, Japanese Citrus Soy Dressing, 200ml
Lycopins, Tomato Yuzu Ponzu, Japanese Citrus Soy Dressing, 200ml
From £13.99 £7.00 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Choose case size
Shibanuma, Classic Yuzu Ponzu, 300ml
300ml bottle of Yuzu Ponzu on a black background
Shibanuma, Classic Yuzu Ponzu, 300ml
From £9.99 £3.33 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Choose case size
Bamboo Leaves 280-320mm (100 pieces)
Bamboo Leaves 280-320mm (100 pieces)
Bamboo Leaves 280-320mm (100 pieces)
From £9.99
Pre-order: due mid Oct
Choose case size
Kōmi, Fish Shaped Soy Sauce Sachets, x 500
Kōmi, Fish Shaped Soy Sauce Sachets, x 500
Kōmi, Fish Shaped Soy Sauce Sachets, x 500
£39.99
Pre-order: due mid Oct
Marukome, White Miso Paste (Shiro Miso), 1kg
Marukome shiro white miso paste, 1kg
Marukome, White Miso Paste (Shiro Miso), 1kg
From £9.99 £9.99 / kg
Pre-order: due mid Oct
Choose case size
Kōmi, Japanese Soy Sauce Sachets, x 400
Kōmi Japanese soy sauce sachets, case of 400 x 5ml single-serve koikuchi
Kōmi, Japanese Soy Sauce Sachets, x 400
£27.99
Pre-order: due mid Oct
Hanamaruki, Liquid Shio Koji, Fermented Rice Seasoning, 500ml
500ml golden Hanamaruki Liquid Shio Koji bottle with retained watermark, blue label, and gold cap
Hanamaruki, Liquid Shio Koji, Fermented Rice Seasoning, 500ml
£8.79 £1.76 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Fujicco, Salted Shredded Kombu, 28g
28g pack of salted shredded kombu on a black background
Fujicco, Salted Shredded Kombu, 28g
£3.89 £13.89 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Tomoe, Hokkaido Kombu Dashi Concentrate, 500ml
Bottle of Kombu Dashi Concentrate
Tomoe, Hokkaido Kombu Dashi Concentrate, 500ml
£11.99 £2.40 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Kanzuri, Snow-Aged Chilli Paste (Red Yuzu Kosho), 3 Year Aged, 47g
Kanzuri snow-aged chilli paste 3 year aged 47g glass jar, Niigata Japan
Kanzuri, Snow-Aged Chilli Paste (Red Yuzu Kosho), 3 Year Aged, 47g
£9.99 £21.26 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Marukome, Shiro White Miso, 20kg
Marukome shiro white miso, 20kg
Marukome, Shiro White Miso, 20kg
£64.99 £3.25 / kg
Pre-order: due mid Oct
Tanaka, 6 Vegetable Furikake, 33g
Package of Tanaka Furikake
Tanaka, 6 Vegetable Furikake, 33g
£3.99 £12.09 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Kuki, Deep Roast, Premium Black Sesame Seeds, 65g
Kuki deep roast black sesame seeds, 65g
Kuki, Deep Roast, Premium Black Sesame Seeds, 65g
From £3.99 £6.14 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Choose case size
Shibanuma, Gluten Free Yakitori Sauce, 1.8L
Shibanuma gluten-free yakitori sauce, 1.8L
Shibanuma, Gluten Free Yakitori Sauce, 1.8L
From £24.99 £13.88 / l
Pre-order: due mid Oct
Choose case size
Yamashin, White Soy Sauce, 900ml
Yamashin white soy sauce (shiro shoyu) 900ml bottle, front label
Yamashin, White Soy Sauce, 900ml
£16.99 £1.89 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Yamagataya, Snack Nori, Ultimate
Yamagataya Snack Nori Ultimate
Yamagataya, Snack Nori, Ultimate
£23.99
Pre-order: due mid Oct
Kuki, Roasted Black Sesame Paste, 120g
Kuki roasted black sesame paste, 120g
Kuki, Roasted Black Sesame Paste, 120g
£6.99 £5.83 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Tomoe, Hokkaido Salmon Dashi (Shiro Dashi), 200ml
Tomoe Hokkaido salmon dashi, 200ml
Tomoe, Hokkaido Salmon Dashi (Shiro Dashi), 200ml
£12.99 £6.50 / 100ml
Pre-order: due mid Oct
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 500g
Kōmi Ma kombu, 3-year aged black bay (Kurokuchihama), 500g
Kōmi, Ma Kombu, 3-Year Aged Black Bay (Kurokuchihama), 500g
£89.99 £18.00 / 100g
Pre-order: due mid Oct
Kōmi, Sushi Ginger Sachets, Individually Wrapped Pickled Gari, x200
Kōmi individually wrapped sushi ginger (gari) sachets, pack of 200
Kōmi, Sushi Ginger Sachets, Individually Wrapped Pickled Gari, x200
£24.99
Sold Out
Kaneku, Japanese Wasabi Sachets, 200
Bowl of individual packets of wasabi on a black background
Kaneku, Japanese Wasabi Sachets, 200
£17.99
Sold Out
Kuki, Deep Roast Premium White Sesame Seeds, 65g
Kuki deep roast white sesame seeds, 65g
Kuki, Deep Roast Premium White Sesame Seeds, 65g
From £3.99 £6.14 / 100g
Sold Out
Shiitake, Kombu and Sudachi Ponzu, 150ml
Shiitake Kombu and Sudachi Ponzu 150ml
Shiitake, Kombu and Sudachi Ponzu, 150ml
£9.99 £6.66 / 100ml
Sold Out
Yawataya, Togarashi Furikake, 60g
Container of Yawataya, Togarashi Furikake
Yawataya, Togarashi Furikake, 60g
From £12.99 £21.65 / 100g
Sold Out
Tamasan, Potato Starch, 200g
Tamasan potato starch, 200g
Tamasan, Potato Starch, 200g
From £3.99 £2.00 / 100g
Sold Out
Kakinohana, Okinawan Sugar Syrup, 270g
Kakinohana Okinawan kuromitsu black sugar syrup, 270g
Kakinohana, Okinawan Sugar Syrup, 270g
£14.99 £5.55 / 100g
Sold Out
Otsuka, Miola Rice Improver, 1kg
Otsuka, Miola Rice Improver, 1kg
Otsuka, Miola Rice Improver, 1kg
£59.99 £59.99 / kg
Sold Out
Kajita, Double Brewed Soy Sauce, 4-Year Aged, 300ml
Bottle of Kajita, Double Brewed Soy Sauce, 4-Year Aged
Kajita, Double Brewed Soy Sauce, 4-Year Aged, 300ml
From £34.99 £11.66 / 100ml
Sold Out
Yawataya, Pure Sansho Powder, 12g
Yawataya, Pure Sansho Powder, 12g
Yawataya, Pure Sansho Powder, 12g
£21.99 £183.25 / 100g
Sold Out
Kushino Kabosu Ponzu 360ml
Kushino kabosu ponzu, 360ml bottle
Kushino Kabosu Ponzu 360ml
From £14.99 £4.16 / 100ml
Sold Out
Arashio, Okinawan Sea Salt, 50g
Arashio Okinawan sea salt, 50g
Arashio, Okinawan Sea Salt, 50g
£2.99 £5.98 / 100g
Sold Out
Mitake Roasted Sesame Seeds Black (irigoma kuro) 500g
Mitake roasted black sesame seeds (irigoma kuro), 500g
Mitake Roasted Sesame Seeds Black (irigoma kuro) 500g
£12.99 £2.60 / 100g
Sold Out
Tobaya, Shiso Perilla Vinegar, 180ml
Tobaya shiso perilla vinegar, 180ml
Tobaya, Shiso Perilla Vinegar, 180ml
£9.99 £5.55 / 100ml
Sold Out
Kokuto, Okinawan Brown Sugar Blocks, 270g
Okinawan kokuto black sugar blocks, 270g bag, unrefined whole-cane sugar
Kokuto, Okinawan Brown Sugar Blocks, 270g
£9.99 £3.70 / 100g
Sold Out
Toa, Premium Hokkaido Buckwheat Soba 200g
Toa premium Hokkaido buckwheat soba, 200g
Toa, Premium Hokkaido Buckwheat Soba 200g
£3.99 £2.00 / 100g
Sold Out
Hanamaruki, Liquid Shio Koji, 10L
Hanamaruki liquid shio koji, 10L catering pack
Hanamaruki, Liquid Shio Koji, 10L
£109.99 £11.00 / l
Sold Out
Toa, Premium Hokkaido Wheat Dried Udon Noddles, 300g
Toa, Premium Hokkaido Wheat Dried Udon Noddles, 300g BBD (19/02/26) - SushiSushi
Toa, Premium Hokkaido Wheat Dried Udon Noddles, 300g
£4.99 £1.66 / 100g
Sold Out
Shichifuku, White Shiro Dashi, 360ml
Shichifuku white shiro dashi, 360ml
Shichifuku, White Shiro Dashi, 360ml
£11.99 £3.33 / 100ml
Sold Out
Shichifuku, Vegetable Shiro Dashi, Vegan Japanese White Dashi Stock, 360ml
Shichifuku vegetable shiro dashi, 360ml
Shichifuku, Vegetable Shiro Dashi, Vegan Japanese White Dashi Stock, 360ml
£14.99 £4.16 / 100ml
Sold Out
SAIKA Yuzu Dressing 150ml
Saika yuzu dressing, 150ml
SAIKA Yuzu Dressing 150ml
£7.99 £5.33 / 100ml
Sold Out
Shinohata, Budo Sansho Powder, 6g
Shinohata budo sansho powder, 6g
Shinohata, Budo Sansho Powder, 6g
£8.49 £141.50 / 100g
Sold Out
Kusakabe Dried Houba Leaves (100 pieces)
Kusakabe dried houba magnolia leaves, 100 pieces
Kusakabe Dried Houba Leaves (100 pieces)
£66.99
Sold Out